Lands Museum
Administrasjonen er åpen tirsdag til fredag 09.00 til 15.00.
Ved arkivbesøk; ta gjerne kontakt på forhånd for å avtale tid.
I sommersesong (juni-august) har vi også åpent lørdager og søndager med guide.
Tur på området
Utenfor sommersesongens står porten til friluftsmuseet åpen, og publikum er hjertelig velkommen til å bruke området til tur.
Men husk: Bygningene er gamle og verdifulle, og all bruk av åpen ild inkludert grilling og røyking er derfor forbudt inne i friluftsmuseet. Hjelp oss med å holde området i orden!
Grupper
Vi tilbyr tilpassede opplegg for grupper hele året. Ta kontakt med oss, så finner vi noe som passer for dere!
E-post: land@randsfjordmuseet.no
Telefon: 61 31 32 80
- 1/1
Forslag til omvisning for grupper
Bli med på en historievandring mellom det tradisjonelle gårdstunet, husmannsplassen og storgården på 1700- og 1800-tallet. Gjennom museet går deler av den gamle Bergenske Kongeveien. Mens vi vandrer på den, ser vi på de tradisjonelle byggeteknikkene og materialer brukt i Land.
På turen er vi innom flere gamle hus der vi blant annet ser på dekorasjoner av Peder Aadnes og får høre historien om hvordan odelsgutten fra Land ble en ettertraktet dekorasjonsmaler.