Sommeråpent museum
Museet har sommeråpent, og utenfor sesong tilrettelegger vi også turer og aktiviteter for skoler og grupper på bestilling.
- 1/1
Langsua nasjonalpark
Utmarksmuseet er også besøkssenter for Langsua nasjonalpark. Langsua nasjonalpark er en utvidelse av Ormtjernkampen nasjonalpark, en gang Norges minste på 9 km2. Den nye nasjonalparken med tilstøtende verneområder, landskapsvernområder og naturreservat, er nå på ca. 1000 km2. I denne forbindelse har vi startet arbeidet med ny utstilling og en utbygging av museet slik at vi om noen år vil framstå i helt ny drakt, med et nytt og spennende innhold.
Økosertifisering
Kittilbu Utmarksmuseum er godkjent Norsk Økoturismebedrift og vi har miljø som et fremtredende ideal i vår drift. Hos oss får du blant annet servert økologisk og/eller lokal mat i kafeen og på Volden seter.