Samling og arkiv

I våre samlinger finner du personarkiv, foto, film og lyd. Ta kontakt for å avtale besøk.

For henvendelser til arkiv, Hadeland Folkemuseum: 

Kontakt Kari-Mette Avtjern:

Telefon:  47 97 00 80

E-post: kari.mette.avtjern@randsfjordmuseet.no

For hendvendelser til arkiv, Lands Museum: 

Kontakt Natasha Bjørnset Reksten:

Telefon: 45 39 54 36

E-post: natasha.reksten@randsfjordmuseet.no

Spørsmål angående gjenstander i samling, gaver o.l.

Kontakt Solfrid Myhre:

Telefon: 47 97 0107

E-post: solfrid.myhre@randsfjordmuseet.no

Bygningsvernrådgivning

Henvendelser angående bygningsvernrådgivertjenesten: 

Lars Stålegård: 

Telefon: 95 99 28 48

E-post: lars.stalegard@randsfjordmuseet.no

Kontaktinformasjon til våre formidlingssteder

Alle våre museer tar i mot gruppebestillinger året rundt. For bestilling, ta kontakt på telefon 61 31 32 80 eller på epost til det enkelte museum. 

Hadeland Bergverksmuseum

Besøksadresse: Hadelandsvegen 1568, 2742 Grua 

Postadresse: Kongevegen 92, 2770 Jaren

E-post: hadeland.bergverksmuseum@randsfjordmuseet.no

Telefon: 61 31 32 80


Hadeland Folkemuseum

Besøksadresse: Kongevegen 92, 2770 Jaren

E-post: hadeland.folkemuseum@randsfjordmuseet.no

Tlf: 61 31 32 80

Lands Museum

Besøksadresse: Villaveien 45, 2870 Dokka

land@randsfjordmuseet.no

Telefon: 61 31 32 80

Kittilbu Utmarksmuseum

Besøksadresse: Gausdal Vestfjell, 2653 Vestre Gausdal

Postadresse: Vestringsvegen 8, 2651 Østre Gausdal

E-post: kittilbu@randsfjordmuseet.no

Telefon: 61 31 32 80


Fant du ikke det du lette etter? Her er kontaktinformasjon til alle våre ansatte: